Festiválek na konci světa

8. ročník festiválku na konci světa

Plakát a PROGRAM FESTIVÁLKU

7. ročník Festiválku na konci světa

Plakát a PROGRAM FESTIVÁLKU

Milí přátelé folku, country a bluegrassu!

Čas letí jako splašený a za pár měsíců, které utečou jak voda, přiletí už 7. ročník Festiválku na konci světa v Kraslicích. Program je připravený a těšit se můžete na místní kapely - Nebožtíky, Kraslickou cimbálovku, Alison, dále zahrají DRC, Album, Brontosauři revival, písničkáři Slávek Janoušek a Pepa Štross a do Kraslic přijedou taky Roháči, Ginevra a Věra Martinová.

Jako zpestření programu vystoupí žáci Základních uměleckých škol Kraslice a Chodov a navíc je připravena ohňová show.

Letošní festík je 19. 7. a pozor! bude se konat v zahradě Domu kultury na náměstí T.G. Masaryka.

Akce se koná za podpory Karlovarského kraje a spolupořadatelem je Městská knihovna Kraslice. Děkujeme za podporu jim i všem ostatním sponzorům této akce, jejichž seznam uveřejníme v průběhu nastávajících měsíců.

Věříme, že změna prostoru přispěje k ještě lepšímu průběhu festivalu, krásné atmosféře a přiláká ještě více lidí.

ZMNĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

DĚKUJEME ZA PODPORU FESTIVALU TĚMTO SPONZORŮM

 

6. Ročník festiválku se bude konat dne 20. července 2013 v Kraslicích.

Plakát a PROGRAM FESTIVÁLKU

 

5. ročník Festiválku na konci světa - Report

Festival otevřela kapela Alison hymnou, kterou nikde jinde neuslyšíte. Pak už se na pódiu střídaly kapely ráz na ráz. Diváci si vychutnali Trepku, zavzpomínali si u Brontosaurů revival, zahřála je Ulice, rozesmál levoruký Eda a Samson, překvapil u nás dosud neznámý Monty. A jelo se dál. Výbornou atmosféru podpořily bluegrassové kapely Album a Nová sekce a samozřejmě domácí Alison. Vyvrcholením festivalu bylo vystoupení Nezmarů a kapely Petr Kalandra memory band.

Nepřijeli sice dudáci a bubeníci, za to přijel mistr světa ve hře na skotské dudy Václav Rout, který několika vstupy předvedl své umění. Celý festival moderoval neúnavný Aleš Pokorný, bez kterého si to už ani neumíme představit.

Co říct na závěr? Přestože bylo příšerné počasí - celý den pršelo až lilo – diváci byli úžasní a atmosféra festivalu skvělá, přímo nezapomenutelná, déšť nedéšť. Děkujeme.

5. ročník Festiválku na konci světa skončil. Ať žije 6. ročník.

5. Ročník festiválku se bude konat dne 21. července 2012 v Kraslicích.

Plakát a PROGRAM FESTIVÁLKU

 

Nabídka sponzorům!!! (PDF)

 

Trochu z historie festiválku

Vznikl vlastně v kuchyni. Kapela Alison měla za sebou rok existence, když si Ája povzdechla, že nemají v domovině kde hrát. Festival Stříbrná rosa už neexistoval, tak Áju napadlo uspořádat vlastní festival, který může být maličký, až nenápadný, hlavně, že si Alisoni zahrají doma. Tonda (tatík, zpěvák a věčný oponent) prohlásil, že je to blbost. Máma, optimistka a fanda Áji podotkla, že by to šlo. O týden později se ti tři ve Freeclubu u piva dohadovali, kterou kapelu osloví, aby přijela zahrát na nultý ročník Festiválku na konci světa, pokud možno zadarmo nebo za hubičku. A taky, kde seženou peníze. Po třetím pivu byl program festiválku jasný. Pak to šlo ráz na ráz. Protože jsme nevěděli, do čeho jdeme, byla to sranda. Ája sehnala sponzory, oslovila kapely, poprosila partu kamarádů a za tři měsíce byl první Festiválek na konci světa v Kraslicích – na světě. Pravda, ještě trochu nesmělý a rozechvělý, ale náš! Přišlo devadesát diváků, což bylo považováno za úspěch. K pořádání ostatních ročníků se už přistupovalo zodpovědněji a s většími obavami, protože jsme už věděli, co to obnáší. Ale každoročně narůstající počet diváků, je pro Áju zaslouženou odměnou. Letos bude již pátý ročník, a těšíme se, že bude stejně povedený, jako ročníky předešlé. Na festiválku (dnes spíš festivale) si zahrály například kapely Cop, Schovanky, BlueGate, Roháči, Bodlo, Rí-Ra, Strašlivá podívaná, Tereza Terčová, Wabi Daněk a spousta dalších. A samozřejmě každoročně kapela Alison, kvůli které to vlastně všechno vzniklo. Festiválek má ještě jednu zvlášnost – vlastní hymnu, kterou se zahajuje každý ročník. Hymnu složil Tonda Vyšehradský (Alison) ve vaně, půl hodiny před zahájením nultého ročníku festivalu a slyšet ji můžete jen a jen na Festiválku na konci světa v Kraslicích.

Fotky z předešlých ročníků

Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek 2013 Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek Festiválek